پوسته وردپرس
شرکت خدمات مسافرتی , هوایی و گردشگریشرکت خدمات مسافرتی , هوایی و گردشگری

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

عضوهستید؟

شرکت خدمات مسافرتی , هوایی و گردشگریشرکت خدمات مسافرتی , هوایی و گردشگری
فراموشی کلمه عبور

حساب کاربری ندارید؟

تمدید پاسپورت کانادایی

imageframe-image

تمدید پاسپورت کانادایی:

*** از تاریخ نوامبر ۲۰۱۵ تا کنون کار تمدید و پیکاپ پاسپورت های کانادایی ملیت های ایرانی صرفا توسط شخص متقاضی انجام می گیرد و با وجود اعلام شفاهی سفارت مبنی بر امکان معرفی نماینده، در عمل حضور فرد دارنده گذرنامه جهت ارائه درخواست الزامیست.

  • مدارک لازم جهت تمدید گذرنامه:

اپلیکیشن فرم:

  • در صورتیکه بالای ۱۶ سال هستید، خارج از کانادا زندگی می کنید و گذرنامه فعلی شما هنوز معتبر است و یا از تاریخ ابطال آن، کمتر از یک سال میگذرد؛ باید اپلیکیشن فرم Simplified را پر نمایید. برای دیدن این روی فرم زیر کلیک کنید:

فرم

در تکمیل این فرم دقت نمایید که کلیه شماره تلفن ها باید با ذکر کد کشور نوشته شوند، کسانی که در سوال ۶ معرفی میکنید باید شهروند کانادا باشند و از اقوام شما نباشند. امضا باید حتما داخل کادر زده شود و به هیچ وجه با خطوط کادر برخورد نکند.

  • اگربالای ۱۶ سال هستید، خارج از کانادا زندگی می کنید و از تاریخ اتمام اعتبار گذرنامه کانادایی شما بیشتر از یک سال میگذرد؛ باید اپلیکیشن فرم General را تکمیل کنید. برای دیدن این فرم اینجارا کلیک نمایید:

فرم

گارانتور هایی که در سوال ۸ معرفی میکنید، باید حتما شهروند کانادا  باشند، بیشتر از دو سال از آشنایی آنها با شما بگذرد و بتوانند هویت شما را تایید کنند. این افراد باید قسمت مربوط به مشخصان معرفان را دقیقا تکمیل و امضا کنند. هم چنین هر کدام از آنها باید پشت یکی از عکس ها بنویسند که “I certify this to be a true likeness of (your name)” حتما کسانی را برای این کار انتخاب نمایید که در دسترس باشند و سفارت بتواند با آنها تماس بگیرد.

  • درخواست تمدید گذرنامه افراد زیر ۱۶ سال باید توسط یکی از والدین یا سرپرست قانونی کودک ارائه شود. برای دیدن این فرم اینجا کلیک کنید:

فرم

در صورتیکه پدر  مادر از هم جدا شده باشند والدی اجازه اینکار را دارد که حضانت فرزند با وی باشد. افرادی که ۱۱سال تمام و یا بیشتر دارند باید فرمشان را خودشان امضا کنند و فرم کودکان زیر ۱۱ سال باید توسط هر دو والدین امضا گردد. هم چنین مدارک اثبات رابطه خویشاوندی والد با فرزند یا حضانت نیز باید ارائه شوند.

سایر مدارک:

علاوه بر فرم، مدارک دیگری هم چون اصل و کپی کارت شهروندی، سوگندنامه شهروندی، شناسنامه کانادایی و اصل گذرنامه قبلی و نیز ارائه دوقطعه عکس الزامیست.

  • مشخصات عکس:

سایز عکس باید حتما ۵*۷ باشد و فاصله بین خط رویش مو تا چانه بین ۳۱ تا ۳۶ میلی متر باشد. پشت یکی از عکس ها تاریخ گرفته شدن عکس و آدرس کامل عکاسی توسط مهر عکاسی درج شود. نیازی به امضا کردن عکس ها نیست.

  • هزینه ها:

هزینه تمدید گذرنامه، برای درخواست های ۵ ساله ۱۹۰ دلار کانادا و برای درخواست های ۱۰ ساله، ۲۶۰ دلار کانادا است. شما می توانید هزینه مرتبط با این کار را به صورت نقدی به سفارت تحویل دهید.

  • محل ارائه درخواست:

کلیه درخواست ها باید به نزدیک ترین سفارت کانادا ارائه شود. برای متقاضیانی که ملیت دیگرشان ایرانی است، سفارتخانه های آنکارا و ابوظبی برای این کار در نظر گرفته شده است. با این وجود در صورتیکه در حال حاضر در کشور دیگری اقامت دارید میتوانید به نزدیک ترین دفتر سفارت کانادا در محل اقامتتان مراجعه نمایید.